Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Înființare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Înființare PFA

Bun găsit!
Imediat ce trece această perioadă de criză, intenționez să îmi fac un PFA.
Voi lucra de acasă, produse handmade si mici articole de îmbrăcăminte.
Întrebarea mea este : e nevoie să îmi achizitionez casă de marcat? Produsele se vor preda personal, prin livrare la adresa clientului sau prin intermediul firmelor de curierat.
Vă mulțumesc!
Pentru ce veti face livrare la adresa clientului prin intermediul firmelor de curierat nu.
Pentru produsele pe care le veti preda personal, da.
Vă mulțumesc pentru răspuns!
george-neagu, moderator