avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 406 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Înființare PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Înființare PFA

Bun găsit!
Imediat ce trece această perioadă de criză, intenționez să îmi fac un PFA.
Voi lucra de acasă, produse handmade si mici articole de îmbrăcăminte.
Întrebarea mea este : e nevoie să îmi achizitionez casă de marcat? Produsele se vor preda personal, prin livrare la adresa clientului sau prin intermediul firmelor de curierat.
Vă mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: LuciaNeagu , utilizator 20:03, 26 Aprilie 2020
Pentru ce veti face livrare la adresa clientului prin intermediul firmelor de curierat nu.
Pentru produsele pe care le veti preda personal, da.
Vă mulțumesc pentru răspuns!
Ultima modificare: Luni, 27 Aprilie 2020
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casă de marcat LuciaNeagu LuciaNeagu Bună ziua! Mi-am făcut un PFA și aș vrea să știu dacă este necesară achiziția unei case de marcat, în condiția în care eu toate comenzile le ... (vezi toată discuția)
Este obligatorie/necesara casa de marcat in cazul? Ygrek22 Ygrek22 Buna ziua, De curand am infiintat un SRL-D, ideea firmei se bazeaza prin achizitionarea de legume, fructe, achizitie pe baza unui borderou de achizitii de ... (vezi toată discuția)
Necesara casa de marcat? Tudor.M Tudor.M Buna ziua, Sunt nou pe forum si am cateva nelamuriri pentru care va cer ajutorul. Am deschis de curand un P.F.A cod caen 4791 (comercializez suplimente ... (vezi toată discuția)