avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 714 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj tehnic - operare revisal - prelungire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj tehnic - operare revisal - prelungire

Buna ziua ,
Este gresit faptul ca, a fost operat in revisal ca si prima perioada de somaj tehnic, in cadrul unei firme, 01.04- 30.04 dupa care a fost efectuata prelungirea prin butonul ,,modificare,, pana in data de 14 mai ? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:27, 1 Mai 2020
Nu este gresita o astfel de inregistrare.
Dar in revisal : ,, data sfarsit suspendare,, va fi 14 mai sau 15 mai ? (Parerile sunt impartite si m-au cam ametit putin)
Ultima modificare: Joi, 30 Aprilie 2020
Alexandra Ilie, utilizator
daca suspendarea este pana la 14 mai , atunci aceasta zi este data de sfarsit = data incetarii suspendarii.
deci in data de 14 mai ma intorc in revisal pt a inceta suspendare cu 15 mai ? pt ca starea de urgenta este inclusiv 14 mai . corect? sau ca sa fac ceea ce am scris ar trebui sa trec la data sfarsit incetare 15 mai ? pt ca eu aici ma incurc

Cornel Vasile a scris:

daca suspendarea este pana la 14 mai , atunci aceasta zi este data de sfarsit = data incetarii suspendarii.

Ultima modificare: Joi, 30 Aprilie 2020
Alexandra Ilie, utilizator
14 mai = data de sfarsit = data incetarii suspendarii.

Incetarea suspendarii se opereaza in data de 13 mai.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare suspendare somaj tehnic anymaryh anymaryh Buna ziua, La societate s-a suspendat activitatea salariatilor pentru somaj tehnic in perioada starii de urgenta, ....in revisal s-a inregistrat decizia de ... (vezi toată discuția)
Prelungire cim determinata in somaj tehnic KarmaLD KarmaLD Buna ziua, Angajatul X are CIM pe perioada determinata pana la data de 09.05.2020 inclusiv, In perioada 01.04.2020-14.05.2020 (inclusiv) angajatorul a vrut ... (vezi toată discuția)
Prelungire concediu fara plata in revisal carmenbn carmenbn Am inregistrat un concediu fara plata cu data sfarsit 31.03 si urma sa-i fac inchiderea contractului cu 01.04. Ieri am uitat sa operez incetarea suspendarii ... (vezi toată discuția)