Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj tehnic - operare revisal - prelungire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj tehnic - operare revisal - prelungire

Buna ziua ,
Este gresit faptul ca, a fost operat in revisal ca si prima perioada de somaj tehnic, in cadrul unei firme, 01.04- 30.04 dupa care a fost efectuata prelungirea prin butonul ,,modificare,, pana in data de 14 mai ? Multumesc
Nu este gresita o astfel de inregistrare.
Dar in revisal : ,, data sfarsit suspendare,, va fi 14 mai sau 15 mai ? (Parerile sunt impartite si m-au cam ametit putin)
Alexandra Ilie, utilizator
daca suspendarea este pana la 14 mai , atunci aceasta zi este data de sfarsit = data incetarii suspendarii.
deci in data de 14 mai ma intorc in revisal pt a inceta suspendare cu 15 mai ? pt ca starea de urgenta este inclusiv 14 mai . corect? sau ca sa fac ceea ce am scris ar trebui sa trec la data sfarsit incetare 15 mai ? pt ca eu aici ma incurc

Cornel Vasile a scris:

daca suspendarea este pana la 14 mai , atunci aceasta zi este data de sfarsit = data incetarii suspendarii.

Alexandra Ilie, utilizator
14 mai = data de sfarsit = data incetarii suspendarii.

Incetarea suspendarii se opereaza in data de 13 mai.