Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata partial vs pensie limita varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata partial vs pensie limita varsta

O ultima intrebare. an nastere 1968 ,iulie vechime pe CM 32 ani si 4 luni, 11 ani 11 luni grupa 2 la care se adauga armata 1 an si 4 luni daca am inteles bine se poate solicita pensie anticipata partiala in 2028 iulie si pensie pentru limita de varsta in 2031 iulie aproximativ. Va multumesc din suflet pentru ajutor.
Limita de varsta la 61 ani si 4 luni.