avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata partial vs pensie limita varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata partial vs pensie limita varsta

O ultima intrebare. an nastere 1968 ,iulie vechime pe CM 32 ani si 4 luni, 11 ani 11 luni grupa 2 la care se adauga armata 1 an si 4 luni daca am inteles bine se poate solicita pensie anticipata partiala in 2028 iulie si pensie pentru limita de varsta in 2031 iulie aproximativ. Va multumesc din suflet pentru ajutor.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 21:24, 30 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Limita de varsta la 61 ani si 4 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor vechime grupa 2 munca bexxx bexxx Buna dimineata ,sporul de vechime acordat pentru grupa 2 de munca se ia in considerare pentru completarea stagiului complet de cotizare pentru pensia ... (vezi toată discuția)
Pensie pentru limita de varsta sau pensie anticipata partiala Iosub Iosub Buna ziua, In urma informatiilor oferite mai jos, as dori sa imi spuneti la ce varsta ar putea iesi la pensie cu reducere de varsta mama mea: Data ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata barbat edith maria edith maria Buna ziua Sotul meu este nascut in 14 august 1956, lucreaza din iulie 1975 pana in prezent, din care 16 ani si 9 luni in grupa a II-a. Cand se poate pensiona ... (vezi toată discuția)