Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... auditor de justitie
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

auditor de justitie

salut! are cineva idee care este indemnizatia unui auditor de justitie akum?
Anul I e 1.400 ron, din anul II se mareste in 2 etape, 1.600 si 1.800.
:((
e cam putin...
imi poti spune te rog si cat castiga un procuror sau judecator stagiar?
in prezent salariul meu ajunge la 2000 ron si nu stiu daca merita sa ma agit..
merci frumos
Pai te poti uita pe legea asta unica si fermecata a salarizarii. Pana la intrarea ei in vigoare salariul stagiarului se-nvartea pe la 2000-2000 si ceva, in functie de vechime. Pe de alta parte, daca doar salariul te atrage spre profesia asta, renunta, nu vei fi multumit.
Am deschis un subiect nou ce include si aceasta problema

www.avocatnet.ro/content/for...
dislexic, utilizator
despre cazare la inm....daca nu prinzi loc in caminul inm (si poate nici nu vrei), ai posibilitatea sa ti se deduca, chiar si intr-o anumita mica parte, chiria particulara? sau e fiecare pe banii lui?
si despre concediile auditorului d ejustitie....beneficiaza de concediu pt cresterea copilului?in ce conditii, pt ca asta ar duce automat la amanarea macar cu 1 an a cursurilor, si deci, si a absolvirii....
daca sunt auditori care au facut acest lucru, rog sa posteze pt mai multe detalii
multumesc anticipat