avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Modificare gard
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Modificare gard

Buna seara,
în urma unei sentințe judecătorești am intrat in posesia unei grădini căreia doresc sa-i modific gardul.Actual acesta este din scândură cu stâlpi din fier cu fundație de beton.Lemnul este in stare avansată de degradare.Eu doresc sa-l fac din beton.Doresc sa stiu procedura pe care trebuie sa o urmez.
Am nevoie de topometrist?Mentionez ca am expertiza tehnică de la evaluator cu măsurătorile.

Alte discuții în legătură

Distrugere gard 2014Elena 2014Elena Ce sanctiune se aplica daca cineva iti strica un gard din scandura la gradina cum mi s-a intamplat , la un teren de legume masurat cadastral si intabulat. ... (vezi toată discuția)
Autorizatie reparatie gard gogutu85 gogutu85 Buna ziua, doresc sa stiu daca am nevoie sa obtin autorizatie de constructive/reparative pentru un gard din beton si fier, care se deterioreaza, de asemenea ... (vezi toată discuția)
Autorizare reparație gard Ilie M Ilie M Bună seara, As dori sa știu dacă îmi trebuie autorizatie de construcție pentru reparația unui gard. Aceasta este amplasat intre 2 proprietăți și a ... (vezi toată discuția)