Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plati online cu card PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plati online cu card PFA

Sunt PFA traducator. Am cont bancar deschis pe PFA. Doresc sa cumpar online un toner si sa-l platesc cu cardul. Ce voi inregistra in Reg.de Plati si Incasari? Ordinul de plata din extrasul bancar? De asemenea, daca nu am bani suficienti pe cardul PFA, pot alimenta din contul personal? Aceasta operatiune se inregistreaza?
Veti inregistra in RJIP ordinul de plata din extrasul bancar. De asemenea, daca nu aveti bani suficienti pe cardul PFA, puteti alimenta din contul personal ca aport personal la pfa si inregistrati in RJIP ceea ce apare in extrasul de cont al pfa. Cand veti avea bani in acel cont, va puteti scoate acest aport personal.
george-neagu, moderator