Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Inregistrare chitanta de la ATM
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Inregistrare chitanta de la ATM

buna!am o problema!nu siu cum inregistrez in RJIP incasarile de la ATM!cu chitanta pe care mi-o da automatul? va multumesc !
nicolaenicolae, utilizator
Incasarile de la ATM? de obicei banii scosi de la ATM provin dintr-un cont , iar contul este alimentat de dumneavoastra , sau vi se fac plati in el . Aveti extrasul de cont in care sunt relevate toate intrarile si iesirile, probabil banii de la ATM ai scoateti cu un scop, o plata , aceasta plata o inregistrati in registru , sau puteti face plati direct cu cardul
Bonul de la bancomat nu se inregistreaza in RJIP. Daca banii au fost scosi in scop de PFA, veti introduce bonurile fiscale si facturile aferente cheltuielilor PFA.