Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitatea in 2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitatea in 2010

am auzit ca pentru 2010 se va schimba multe in contabilitate ca ar fia aparut o alta Ordonata cu modificari daca stie cineva care sunt noile modificari? Multumesc mult!
ORDIN nr. 3055 din 29 octombrie 2009 pentru aprobarea Reglementărilor contabile conforme cu directivele europene, care intra in vigoare cu 01.01.2010 si care abroga omf 1752
Art. 16
La data intrării în vigoare a prezentului ordin se abrogă Ordinul ministrului finanţelor publice nr. 1.752/2005 pentru aprobarea reglementărilor contabile conforme cu directivele europene, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 1.080 şi nr. 1.080 bis din 30 noiembrie 2005, cu modificările şi completările ulterioare.