avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitatea in 2010
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitatea in 2010

am auzit ca pentru 2010 se va schimba multe in contabilitate ca ar fia aparut o alta Ordonata cu modificari daca stie cineva care sunt noile modificari? Multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Magda Staicu , Consultant fiscal 11:14, 14 Decembrie 2009
ORDIN nr. 3055 din 29 octombrie 2009 pentru aprobarea Reglementărilor contabile conforme cu directivele europene, care intra in vigoare cu 01.01.2010 si care abroga omf 1752
Art. 16
La data intrării în vigoare a prezentului ordin se abrogă Ordinul ministrului finanţelor publice nr. 1.752/2005 pentru aprobarea reglementărilor contabile conforme cu directivele europene, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 1.080 şi nr. 1.080 bis din 30 noiembrie 2005, cu modificările şi completările ulterioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repartizare dividende herculeroco herculeroco Buna ziua, am si eu doua intrebari. Am o societate comerciala si am avut ceva profit pe 2008, dar in 2007 am avut pierderi. Trebuie sa acoperim intai ... (vezi toată discuția)
Repartizarea profitului Emil P Emil P Buna seara! Va rog sa ma ajutati si sa-mi transmiteti care sunt modalitatile de repartizare a profitului la un s.r.l.. ... (vezi toată discuția)
Bilant gresit medesan_nico medesan_nico dupa intocmirea situatiilor financiare la 31.12.2009 s-a descoperit ca in balanta de verificare nu s-a introdus o nota contabila. Ce se poate face? (vezi toată discuția)