Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Minimis dobânzi și comisioane IMM INVEST
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Minimis dobânzi și comisioane IMM INVEST

Bună ziua,

Am și eu o nelămurire în cazul creditelor pentru capital de lucru aferente programului IMM INVEST, dobânzile și comisioanele suportate din bugetul de stat/stat în cadrul schemei de ajutor de stat/de minimis asociate acestui program, intra in calculul ajutorului de stat/minimis plafonat la 200.000 de euro pe 3 ani consecutivi, sau este ceva separat de vechea schemă de ajutor de minimis?

Mulțumesc.

ileana.uta, utilizator
Buna ziua! Ati primit raspuns(poate din alta parte) la aceasta intrebare?