Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Recuperare banii pe vacanta la care doresc sa renunț
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Recuperare banii pe vacanta la care doresc sa renunț

Bună ziua! Dacă am plătit concediul/vacanta integral, ptr luna august pe litoralul romanesc, prin agenție, cum procedez să-mi recuperez banii, din moment ce eu vreau sa renunț la acesta vacanta!? Bineinteles, m-i s-a transmis ca nu voi recupera nimic din suma depusa, din moment ce am achitat prin acel program "early booking"!? Anularea vacantei vine în contextul pandemiei de coronavirus! Aștept răspunsurile d-voastră! Mulțumesc!
DANA OLTEAN, utilizator
Buna ziua,

Notificati societatea , prin avocat, in sensul de a va recupera pretul remis, in contextul in care starea de pericol generata de CORONAVIRS -COVID 19 nu a disparut.

Astfel de chestiuni au fost transate pe cale amiabila.

Va poate fi oferit un alt sejur, pentru un alt interval, daca aceasta oferta vi se pare atractiva.

In cazul in care nu recuperati pretul remis, va puteti adresa instantei de judecata.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat