Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... transfer sau examen
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

transfer sau examen

Buna ziua ,
Un functionar public incadrat cu examen pe un post pe perioada determinata ca urmare a suspendarii altui functionar , poate fi incadrat pe perioada nedeterminata pe acelasi post fara sa mai de examen doar cu dispozitie data de primar ? Daca da, va rog sa imi comunicati un articol de lege .

floare de gheata, utilizator
Nu poate.