avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 521 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Reinscriere grupa mare la gradinita privata
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Reinscriere grupa mare la gradinita privata

In vederea reinscrierii la grupa mare pt anul 2020-2021 a copilului care a frecventat programul de studii la o gradinita particulara acreditata, in contextul obligativitatii grupei mari si al consecintelor economice ale pandemiei aceasta gradinita are dreptul de a cere plata in avans pt tot anul scolar urmator santajand parintii care nu sunt de acord cu refuzul reinscrierii copilului? Cui sa ma adresez?

Alte discuții în legătură

Repetent la gradinita?!? laura4u78 laura4u78 Mi-am inscris baietelul la gradinita de stat anul trecut in septembrie. Avea 2 ani si 8 luni si a fost acceptat. Acum mi se spune ca trebuie sa repete grupa ... (vezi toată discuția)
Discriminare in procedura de inscriere in invatamantul prescolar tmike11 tmike11 Problema intampinata este faptul ca gradinitele din municipiul Bucuresti refuza inregistrarea cererilor de inscriere a copiilor care implinesc 3 ani in anul ... (vezi toată discuția)