avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Hotarare AGA bilant 31.12.2019
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Hotarare AGA bilant 31.12.2019

Buna ziua,

Daca am doi asociati la o firma si sunt si administratori amandoi in aceeasi masura, cand intocmesc hotararea aga de aprobare a bilantului trebuie sa ii trec pe amandoi nu?
Este de ajuns daca fac un raport al unuia din administratori...sau trebuie hotarare AGA?

Un astfel de model de hotarare AGA aveti?
Ultima modificare: Joi, 14 Mai 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: sensitivec , utilizator 12:23, 22 Mai 2020
Buna ziua,

Binenteles ca trebuie sa apara ambii asociati; nu are legatura si calitatea lor de administratori.
Cu siguranta gasiti un model functional la o cautare in browser (nu am la indemana acum un model).

Numai bine!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Societate comerciala hotararea adunarii generale a asociatilor Nina1 Nina1 In cazul unui srl cu 2 asociati si 2 administratori la depunerea documentelor bilant fiscal este obligatoriu documentul \\\"hotarsemnat de cei 2 asociati (vezi toată discuția)
Asociat "formal"-cui ma adresez alex12345 alex12345 buna ziua, as dori sa stiu urmatoarele: -sunt asociata cu 50% intr un srl - alt asociat detine 50% si este si administrator - de 3 ani niciunul dintre ... (vezi toată discuția)
Procedura de urmat in cazul cumpararii unui srl andreeacatgirl andreeacatgirl Buna ziua. 1. Doresc sa cumpar o afacere ( forma de organizare este SRL ) si vreau sa stiu care este procedura juridica ce trebuie urmata in acest caz - ce ... (vezi toată discuția)