Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de indemnizatie pt bebe 2?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de indemnizatie pt bebe 2?

Buna ziua. Am terminat studiile in anul 2016 iar in data de 13 mai 2017 am nascut bebe 1, in perioada iulie - mai, nu am lucrat, dar am beneficiat de indemnizatie . Pe bebe 2 l am nascut pe 7 mai 2020, iar in perioada de după terminarea indemnizatiei bebe 1, mai 2019 Până în mai 2020 nu am mai lucrat. Intrebarea mea este: mai beneficiez de indemnizatie pt bebe 2? Dacă da, ce acte trebuie in plus fata de cele afisate pe site( am nevoie de vreo adeverința in care sa arate ca am beneficiat de indemnizatie pt bebe 1 si de unde trebuue sa o iau?)? Va multumesc!
iunie 2018 - mai 2020 este perioada eligibila pentru CCC2

iunie 2018 - mai 2019 perioada luata in calcul. ...fix 12 luni

Adeverinta pentru CCC1 o luati de la AJPIS - Agenția Judeteană pentru Plăți și Inspecție Sociala