Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accizele trebuie plătite?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accizele trebuie plătite?

Buna seara! In anul 2018 am fost prins cu cateva baxuri de tigari de contrabanda.
Am fost judecat,am luat pedeapsa cu suspendare,acum sunt sub supravegherea celor de la probatiuni si am de platit accize.
Intrebarea este,legal..exista vreo sansa sa scapi de aceste accize fara sa le platesti?
Daca nu le platesti,ce se poate intampla?
Sunt datorii catre stat care trebuie platite.
In caz contrar se poate dclansa executarea silita impotriva dvs.
Si in cazul in care nu am nimic pe numele meu,in decursul anilor se prescriu sau raman pana la plata ?
Multumesc mult pt raspuns!
Cam câte baxuri?

IONICA3001 a scris:

Buna seara! In anul 2018 am fost prins cu cateva baxuri de tigari de contrabanda.
Am fost judecat,am luat pedeapsa cu suspendare,acum sunt sub supravegherea celor de la probatiuni si am de platit accize.
Intrebarea este,legal..exista vreo sansa sa scapi de aceste accize fara sa le platesti?
Daca nu le platesti,ce se poate intampla?