avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Accizele trebuie plătite?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Accizele trebuie plătite?

Buna seara! In anul 2018 am fost prins cu cateva baxuri de tigari de contrabanda.
Am fost judecat,am luat pedeapsa cu suspendare,acum sunt sub supravegherea celor de la probatiuni si am de platit accize.
Intrebarea este,legal..exista vreo sansa sa scapi de aceste accize fara sa le platesti?
Daca nu le platesti,ce se poate intampla?
Cel mai recent răspuns: Frigert , utilizator 13:06, 14 Septembrie 2021
Sunt datorii catre stat care trebuie platite.
In caz contrar se poate dclansa executarea silita impotriva dvs.
Si in cazul in care nu am nimic pe numele meu,in decursul anilor se prescriu sau raman pana la plata ?
Multumesc mult pt raspuns!
Cam câte baxuri?

IONICA3001 a scris:

Buna seara! In anul 2018 am fost prins cu cateva baxuri de tigari de contrabanda.
Am fost judecat,am luat pedeapsa cu suspendare,acum sunt sub supravegherea celor de la probatiuni si am de platit accize.
Intrebarea este,legal..exista vreo sansa sa scapi de aceste accize fara sa le platesti?
Daca nu le platesti,ce se poate intampla?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua un prieten de al meu a fost prins cu 19 baxuri de tigari ... Frigert Frigert Buna ziua un prieten de al meu a fost prins cu 19 baxuri de tigari contrabanda 950 cartuse, a recunoscut fapta precizez ca a primit arest la domiciliu 29 de ... (vezi toată discuția)
Incalcarea pedepsei cu suspendare danyaugustin2008 danyaugustin2008 Sotul meu a avut suspendare pentru furt 2 cu 4 ani care se termina in noiembrie 2017...In octombrie 2017 a savarsit infractiune de contrabanda cu tigari a ... (vezi toată discuția)
Contrabanda cu tigari- ce pedeapsa risca? florin_ale2 florin_ale2 am si yo o intrebare un prieten de al meu a fost prins cu tigari de contrabanda vreo 5000 de pachete adik vreo 10 baxuri ce pedeapsa risca?va multumesc (vezi toată discuția)