Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Declaratie pe propria rapundere - stare de alerta
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Declaratie pe propria rapundere - stare de alerta

Buna ziua! Este necesara declaratia pe propria raspundere pt iesirea din localitate pt a merge intr-o localitate la 30 km?
~ Conținut șters la cerere ~
16 mai 2020 15:05 Grupul de Comunicare Strategică
Întrebări frecvente - stare de alertă
[ link extern ]

Cum se definește zona metropolitană în interiorul căreia cetățenii nu au nevoie de declarație pe propria răspundere pentru a se deplasa ?

Sunt considerate ca făcând parte din zona metropolitană localitățile aflate pe o rază de până la 30 de kilometri față de principalul oraș (conform art.11 din Legea nr. 351/2001 privind aprobarea Planului de amenajare a teritoriului naţional - Secţiunea a IV-a Reţeaua de localităţi).

Totodată, se va considera zonă metropolitană Municipiul București și întreg teritoriul județului Ilfov.
~ Conținut șters la cerere ~