Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de cumparare

Buna ziua.Am dreptul să cumpăr un teren de-al mamei sub prețul pieței?Ea doreste sa-l înstrăineaze la un pret mult mai mare,dar cand a auzit intenția mea a fost de acord.Mentionez ca mai am 2 frați.Multumesc.
Da, cata vreme pretul nu este derizoriu, este la libera negociere intre dvs si mama.
Buna ziua,
Puteti sa-l cumparati la pretul minim din grila notariala.
DOVEDITI prin transfer bancar plata pretului din contract!
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Multumesc frumos!