Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Experienta domeniul juridic
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Experienta domeniul juridic

Buna ziua,
intrebarea mea este urmatoarea, se considera experienta in domeniul juridic daca o persoana a fost mai multi ani presedintele comisiei de specialitate juridica in cadrul consiliului local ?cu ce se dovedeste ?
Reiko11, utilizator
Are studii de specialitate?

Dovada se poate face printr-o adeverință emisă de Consiliul Local care să ateste situația de fapt.
Da, științe juridice. Deci se ia în considerare? Pentru ca pe domeniul juridic doar acolo a activat, mulțumesc pentru răspuns!
Reiko11, utilizator
În principiu, da. Vezi și ce se discută aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Mulțumesc Andr@ de ajutor!