avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent parinti ce nu au beneficiat de concediu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent parinti ce nu au beneficiat de concediu îngrijire copii sau 75%

Bună ziua, va rog sa imi comunicati daca ambii parinti au lucrat in mediul privat pe perioada starii de urgenta si de alerta(avand 2 copii pana in 12 ani), pot beneficia de un anumit stimulet de la locul de munca?
Cel mai recent răspuns: 1sebastian , utilizator 15:41, 26 Mai 2020
Nu pot beneficia de asa ceva ..
Mulțumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, daca sotul lucreaza in sistemul energetic si sotia ... abraxaint abraxaint Buna ziua, daca sotul lucreaza in sistemul energetic si sotia in mediul privat, iar pe perioada starii de urgenta nu au beneficiat de zile libere platite ... (vezi toată discuția)
Compensatie legea 19/2020 gabi_faurar gabi_faurar Daca eu sunt cadru militar, iar sotul meu inginer de telecomunicatii la o firma privata si lucreaza de acasa de la instituirea starii de urgenta, eu pot ... (vezi toată discuția)
Legea 19/2020 și decretul 195/2020 Florentina N Florentina N Buna ziua, Ma confrunt cu urmatoarea speta si am nevoie de o opinie juridica obiectiva.... Conform celor inscrise la art. 1 alin. (2) din Legea 19/2020, ... (vezi toată discuția)