avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 422 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract in Revisal un contract de munca ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract in Revisal un contract de munca ce temporar va ocupa post de functie publica ca sef serviciu

Va rog sa ma ajutati: un personal contractual va ocupa o functie de conducere functionar public temporar, cum voi modifica contractul in REVISAl?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:59, 28 Mai 2020
Funcționarii publici nu pot fi înregistrați în Revisal.
Asa este nu se pot inregistra in Revisal, dar cum ce ii fac contractului- il suspend pe o perioada conf, carui art.? Multumesc
I se va suspenda c.i.m. pe durata cat este numit functionar public ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delegare atributii secretar ghenciu ghenciu Am delegate atibutiile de secretar de comuna, dar sunt personal contractual, vreau o baza legala, daca stie cineva, conf. careia i-mi pot lua salariul de ... (vezi toată discuția)
Suspendare cim nedet si incheiere cim deter. Brokeru22 Brokeru22 Buna ziua. Sunt angajat cu CIM nedeterminat pe o functie de executie. Am fost promovat pe o functie de conducere temporar vacanta, prin decizie a ... (vezi toată discuția)
Speta fp Danaioana Danaioana Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea speta. Un functionar public, din cadrul unei institutii publice a avut suspendat raportul de serviciu pentru ... (vezi toată discuția)