Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract in Revisal un contract de munca ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract in Revisal un contract de munca ce temporar va ocupa post de functie publica ca sef serviciu

Va rog sa ma ajutati: un personal contractual va ocupa o functie de conducere functionar public temporar, cum voi modifica contractul in REVISAl?
Multumesc
Funcționarii publici nu pot fi înregistrați în Revisal.
Asa este nu se pot inregistra in Revisal, dar cum ce ii fac contractului- il suspend pe o perioada conf, carui art.? Multumesc
I se va suspenda c.i.m. pe durata cat este numit functionar public ...