Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia anticipata partiala-modificarea veniturilor ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia anticipata partiala-modificarea veniturilor luate in calcul

Intrucat institutia unde lucram a stabilit compensatii financiare pentru cei care se pensioneaza, am intrat in pensie anticipata partiala din feb. 2020, prezentand la servici decizia de pensionare in original.Ulterior mi s-a virat in cont bancar pachetul financiar promis, suma care nu a fost luata in calculul pensiei.Intrebare:
Pot solicita la of.pensii recalcularea pensiei prin includerea acestei compensari(cota parte) in pensie ce o iau acum ? Cei de la pensii au spus ca numai la implinirea varstei de 65 ani vor proceda la recalcul,eu avand acum 62 ani.Multumesc.
Vor intra in calcul la data trecerii la limita de varsta.