Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Dacă am semnat un contract de muncă și data de început este a doua zi după semnare și am fost chemat pentru angajare la alt loc de muncă pentru a depune actele necesare angajării ( salariul mai bun),care este procedura cu înregistrarea în Revisal ?sunt afectat cumva ?,eu nu ma prezint la locul de muncă așa cum era prevăzut în contract 04.06.2020,și doresc angajarea la cel ce am depus actele azi 03.06.2020 pentru angajare ,trebuie sa anunț pe cel de-al doilea angajator despre primul contract ?
Mulțumesc.
Banuiesc ca aveti prevazuta o perioada de proba, nu?
Daca da... Le puteti trimite o notificare de incetare a contractului de munca incepand cu data de 04.06.2020, in temeiul Art. 31, alin. 3 din Legea 53/2003-Codul muncii.
Aveti grija sa ajunga notificarea scrisa la dumnealor si sa primti si un raspuns.
Ionut.ion, utilizator
Daca nu incetati primul c.i.m., aveti obligatia sa-l anuntati pe cel de-al doilea angajator despre locul de munca unde veti avea functia de baza.