Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Parc de copii in fata geamului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Parc de copii in fata geamului

Buna ziua,
Este legala amplasarea unui parc de copii/topogan in fata geamului de la balcon?
Mentionez ca stau la etajul 1 iar parcul este amplasat la circa 5 m de balcon.
Stiti cumva un text de lege in vigoare?
Ce pot sa fac?
Zgomotul e infernal!!
Multumesc!
Analizati oportunitatea sesizarii serviciului din primarie
Interesant!Nimeni nu spune nimic despre legalitatea amplasării locurilor de joacă la cîțiva metri de bloc,mai ales între blocuri.Toată gălăgia din cartier este concentrată acolo.Părinții își trimit copii la locul de joacă și ei stau liniștiți acasă,se bucură de liniște în timp ce vecinii locului de joacă trebuie să suporte gălăgia infernală a copiilor și mizeria lăsată de aceștia constînd în ambalaje,sticle,resturi alimentare.Nu cred că trebuie să cerem voie de la primărie pentru desființarea locului de joacă atîta timp cît primăria este indiferentă la cerea celor afectați,ba mai mult consider că are o atitudine discriminatorie și umilitoare față de cei afectați.Oamenii ar trebui să se unească și să desființeze ei locul de joacă pentru că nimeni nu are nici un contract de supunere fațp de administrația locală.