Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Zgomot permanent fata blocului...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Zgomot permanent fata blocului...

Buna,am in fata blocului un parc de joaca cam la 5m de geam (parter) recent renovat ....sunt suparat de zgomotul foarte mare,cand se aduna 20-30 de copii e un zgomot infernal parcul este cam de 10m pe 25m(aproximativ).Zgomotul este produs de copii si de topoganele ,leagane etc.La 30m este un alt bloc care este paralel cu al meu,practic parcul se afla intre cele doua blocuri.Ne plangem toti vecinii de zgomot,chiar am facut si o petitie ,urmeaza ca peste 5 zile sa o duca la primarie.Exista sanse sa mute parcul de copii,tinand cont ca e la 300 un parc foarte mare si la distanta de blocuri.Daca exista sanse cum sa procedez?astept raspuns...va rog
Da. Solutia cu mersul la primarie cu o petitie e buna si poate ca nu e rau ca sa mearga cativa(mai multi) locatari personal la depunere si sa solicite si o audienta.
Multumesc!Acuma ramane de vazut ce se pot rezolva.sper...