Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

Daca angajatorul a dat hotarare de Consiliu Local ca "se mentin in plata pentru anul 2020,salariile avute in 2019",este corect.?..atat timp cat legislatia impune aplicarea salarului minim pe economie diferentiat pe nivel de studii in anul 2020.Ce se poate face in situatia data.
Multumesc!
O sesizare la Inspectia Muncii sau o actiune in instanta.