avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru inventar PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru inventar PFA

Buna ziua. La un cabinet de intretinere corporala,daca toata aparatura este achizitionata pe persoana fizica, se mai completeaza ceva in Registrul inventar ? Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Romeo Valentin , Expert judiciar 10:27, 14 Iunie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dacă nu e achiziționată pe PFA nu se înregistrează în Registrul de Inventar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare registru inventar earlysunset earlysunset Buna ziua! Am un PFA neplatitor TVA, sistem real, CAEN 6201 (Activitati de realizare a soft-ului la comanda). Am achizitionat pe PFA: - RJIP, RI si RUC; - ... (vezi toată discuția)
Pfa - realizare site-uri web earlysunset earlysunset Sunt la inceput de drum si am nevoie de cateva raspunsuri. Am \\"rascolit\\" internetul si am gasit tot felul de pareri diferite. Va rog sa imi raspundeti ... (vezi toată discuția)
Donatie (contract de imprumut)obiecte personale pentru un pfa moni16radu moni16radu Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o nelamurire si anume daca eu ca persoana fizica pot sa-mi donez mie ca PFA calculatorul, imprimanta si un program care ... (vezi toată discuția)