Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs

Am cumparat un telefon pe internet, spuneau ca este dual sim, nu era,, dar nu ma deranjat acest lucru, dar era si defect software, am trimis produsul prin curier, pe banii mei, la service recomandat de vanzator.
Cei la service m-au anuntat ca telefonul este foarte uzat si voi suporta cheltuieli de reparare.
L-am folosit doar cat am transferat datele din vechiul telefon, doar maxim 2 ore.
Cata uzura puteam provoca in acest timp ?
Imi pare a fi o "lucratura".
Cui sa ma adresez pentru recuperarea integrala a banilor platiti pe un produs defect ?
multumesc
ANPC