avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs

Am cumparat un telefon pe internet, spuneau ca este dual sim, nu era,, dar nu ma deranjat acest lucru, dar era si defect software, am trimis produsul prin curier, pe banii mei, la service recomandat de vanzator.
Cei la service m-au anuntat ca telefonul este foarte uzat si voi suporta cheltuieli de reparare.
L-am folosit doar cat am transferat datele din vechiul telefon, doar maxim 2 ore.
Cata uzura puteam provoca in acest timp ?
Imi pare a fi o "lucratura".
Cui sa ma adresez pentru recuperarea integrala a banilor platiti pe un produs defect ?
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cristina Filimon , Avocat 09:15, 20 Iunie 2020
ANPC

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Telefon mobil "nedestinat pietei europene" benji1 benji1 In septembrie 2014 am achizitionat de la magazinul EMAG un telefon mobil SAMSUNG I9192 Galaxy S4 mini Dual Sim 8GB. In ultima perioada bateria a inceput sa se ... (vezi toată discuția)
Garantie produs cumparat online tdrtdr tdrtdr Buna ziua, Am cumparat un telefon de la un magazin online. L-am primit pe 27 iar acum am observat ca are un defect la camera foto. Nu au trecut nici 48ore de ... (vezi toată discuția)
Am platit pentru un produs nou si mi-au trimis un produs defect, iar acum nu vor sa imi restituie banii!!!am cumparat un cuptor electric de la altex si l-am primit prin ... mirelasteica mirelasteica Am cumparat un cupltoe electric de la Altex si l-am primit prin curier, acesta avea mari defectiuni geam spart, bara indoita si am cerut returul , ori ... (vezi toată discuția)