Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda contraventionala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda contraventionala

Bună seara! Am primit o hotărâre nefavorabila de la judecătoria Craiova(amenda contravențională data de IPJ+permis reținut pe 30 zile), la care pot face apel în 30 zile. Întrebarea mea este:dacă nu fac apel în aceste 30 zile(deoarece nu prea am mari șanse), în cât timp după aceasta data trebuie sa duc permisu la politie(reținut pt 30 zile)? Sau trebuie sa aștept o alta notificare de la judecătorie în care sa ma instiinteze
ca nu am făcut apel în 30 zile și pe data "x" sa ma prezint cu permisul la politie. Mulțumesc frumos!
Vaetis, utilizator
Până pe 11 august.
Asta vroiam sa știu. Mulțumesc frumos!