Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit local pentru un automobil achiziționat în ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit local pentru un automobil achiziționat în Germania

Automobil achiziționat în Germania, taxe plătite acolo. După 3 ani, proprietarul l-a vandut cumnatului său aici, în România, în luna septembrie 2019.
Dorind să plătească impozitul pe anul trecut, de la Primărie i s-a spus că trebuie să plătească pentru tot anul trecut, nu doar pentru septembrie-decembrie 2019. Este normal așa ceva? Mie mi se pare un abuz. Fiind vorba de un impozit pe tot anul de 2300 lei, nu este ușor de acceptat așa ceva.
ioanacatrinei, utilizator