Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Are voie sa publice poze fara acordul meu?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Are voie sa publice poze fara acordul meu?

Bună seara acum ceva timp am avut o relație cu un băiat .această relație sa oprit iar el a continuat cu jigniri la adresa mea, acum mai nou a început să pună poze cu mine și cu copii mei minori pe diferite site-uri de socializare cu melodii pe fundal care conțin cuvinte vulgare . Ce pot face că acest lucru sa înceteze ? El spunând că nimeni nu îi poate face nimic pentru că cumnatul lui lucrează în politie ... .mulțumesc
Puteti raporta acele fotografii pe acele site-uri.
Faceti plangere la politie si vedeti ce iese, poate se potoleste, spuneti si ca se lauda cu cumnatul lui..
Puteti sa il actionati in judecata si chiar cere despagubiri.