Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Tulburarea liniștii publice
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Tulburarea liniștii publice

Bună ziua ,am vecinii foarte gălăgioși, muzica la maxim, țipete, vocabular vulgar aproape in fiecare seara si nu opresc muzica până dimineața. I-am rugat sa dea muzica mai încet fiindcă am in bebeluș si nu-l pot adormi, am fost înjurata, jignită fiindcă am îndrăznit să le atrag atenția. Am sunat la 112 si sa prezentat un agent din localitate care doar le-a zis sa dea muzica mai încet și a plecat.Dupa plecarea agentului muzica a fost dată mai tare si iar am fost jignită. Eu i-am înregistrat si am mers la poliție și am depus o plângere si am predat si înregistrarea. L-am întrebat pe Dl agent ce sa fac daca se mai continuă cu petrecerile, dumnealui mia zis ca dacă mai sun la 112 voi lua eu amendă ca nu stiu sa folosesc serviciul de urgență ca asta nu e urgență si sa-l sun pe el personal nico măcar la sediu.Ce este de facut in acest caz sunt jignită, înjurata si muzica continuă, am si înregistrările.
Pt astfel de situatii, sunati la politia locala, nu la serviciul 112.
Cans au dat muzica mai tare, trebuia sunat din nou, nu la 112, la politie .
gi-jane2, moderator
Si cu jignirile primite pe care le am inregistrate si martori as putea să-l dau în judecată?