Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Rectificare decl. Unica
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Rectificare decl. Unica

Buna ziua

Ma poate ajuta cineva referitor la o Decl. Unica prin care solicit rectificarea punctului I.3.2 (CASS) din Capitolul I? Nu ma lasa sa rectific. Nu accepta numai o valoare 2496 sau jumatate din valoarea respectiva. Acolo ar trebui sa fie 0 (zero).
La sectiunea I.5.1 apare ca suma datorata. Problema este ca intreprinderea nu a atins plafonul pentru a fii nevoie sa plateasca.

Multumiri,
yume21, utilizator
Buna ziua,

Debifati in rectificativa ca datorati CAS.Redepuneti si varianta rectificativa va suprascrie ce ati declarati initial.