Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dilema suspendare cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dilema suspendare cim

Buna ziua!
Am urmatoarea speta:
- un salariat cu cim perioada determinata de 9 luni vrea concediu fara plata in momentul in care mai are 27 der zile pina la expirarea cim;
- face cerere si cere 30 de zile CFP.
Societatea emite decizie de suspendare pe 30 de zile sau pe 27 de zile cat mai are de prestat salariatul pina la incetarea de drept a cim?
Se emite decizie de supendare pentru 27 de zile , intrucat nu are cum sa solicite pentru 30 de zile.