Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA PFA plateste TVA pentru comert piese SH?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

PFA plateste TVA pentru comert piese SH?

Salut,

Un PFA este obligat sa plateasca TVA daca face comert cu piese uzate de la laptopuri pe care le achizitioneaza de la persoane fizice care le colecteaza si le vand PFA-ului?

Multumesc
pobosa, utilizator
Buna ziua,
Pana la atingerea plafonului de 300000 lei anual a cifrei de afaceri PFA nu este obligata sa se inregistreze si sa plateasca TVA.