Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverinta de munca pentru pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverinta de munca pentru pensii

Buna seara,
Mama mea a lucrat la o cooperativa in Bucuresti inainte de 1990, apoi a devenit casnica si s-a mutat inapoi in localitatea de domiciliu. A contribuit intre timp la sistemul de pensii de stat de-a lungul anilor. Va implini curand varsta de pensionare si are nevoie sa dovedeasca faptul ca a lucrat la acea cooperativa inainte de '90. Unde trebuie sa mearga sau pot sa merg eu pentru a obtine acea adeverinta? Ce trebuie sa contina? Cum o pot obtine?
Multumesc,
Despre ce cooperativa este vorba?
Trebuie sa vedeti unde sunt arhivele acelei cooperative! Adica, trebuie sa faceti pe detectivul dar trebuie sa stiti concret denumirea.
Sau puteti sa va adresati scris la Arhivele Municipiului Bucureşti (Direcţia Municipiului Bucureşti): Calea Văcăreşti, nr. 470, sector 4. ca sa primiti un raspuns concret! Dar tot trebuie sa cunoasteti denumirea cooperativei!