Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Izolare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Izolare

Bună ziua Soțul meu sosește în tara din voiaj (navigator) peste o săptămână trebuie sa stea în izolare.? Vine din Rusia Va mulțumesc!!
Florentinastefan, utilizator
Rusia nu e, deocamdată, pe lista statelor exceptate de la măsura izolării:
[ link extern ]

Poate până ajunge soțul dvs. se modifică. Urmăriți site-ul Institutului de Sănătate Publică:
[ link extern ]

Din câte am înțeles din noua lege privind izolarea și carantinarea obligatorie, dacă e asimptomatic va putea sta la domiciliu, însă în acest caz trebuie să vă informați în ceea ce vă privește. Sunați la DSP, aveți timp până vine să vă lămuriți.