Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Crapaturi/ fisuri pereti
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Crapaturi/ fisuri pereti

Buna ziua ! Langa blocul meu a inceput sa se construiasca un alt bloc si de atunci au inceput sa apara crapaturi in pereti . Au inceput sa apara si crapaturi in peretii de rezistenta. Unele fisuri sunt dintr-o parte in alta a peretilor . Unde as putea sa fac o plangere ?( la Inspectoratul de constructii?) Am si asigurare de locuinta si mi-au zis ca nu intra la sectiunea de alunecari de teren. Blocul in care locuiesc a fost construit in 2010. Crapaturi au inceput sa apara si pe casa scarii si la alte apartament de la diferite etaje. Multumesc!
Buna ziua,
Luati legatura cu Inspectoratul de Stat in Constructii si depuneti o sesizare.
Gasiti adresa si odul de depunere a sesizarilor pe site-ul dumnealor.
Ionut.ion, utilizator