Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... ce trebuie masuri trebuie luat de angajator daca ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

ce trebuie masuri trebuie luat de angajator daca angajatii revin ...

ce trebuie masuri trebuie luat de angajator daca angajatii revin din concediu care nu au fost in straiinatate ci in tara la noi in stare de alerta?
Multumesc
Sunt aplicabile prevederile Ordin comun MMPS+MS nr. 3577/ 831/ 15.05.2020 si Ordin cmomun MEEMA+MS nr. 1731/ 832/ 15.05.2020.
Prevederile respoective pot fi completate cu cele din instructiunile proprii ale angajatorului care au fost completate cu prevederi noi conforme cu evaluarea riscurilor profesionale cu riscul de infectare cu covid.