avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salarul pe cont Revolut - îmi spune contabilul că nu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salarul pe cont Revolut - îmi spune contabilul că nu mi-l poate plăti

Salarul pe cont Revolut îmi spune contabilul că nu-mil poate plăti ?
Ultima modificare: Marți, 28 Iulie 2020
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: mrays99 , utilizator 12:19, 29 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru care motiv ?
~ Conținut șters la cerere ~
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu cred ca este vorba despre IBAN, ci despre plata. .... este posibil ca transferul să nu ajungă dacă este într-o altă monedă decât cea a contului Revolut în care transferi banii.
Este în RON !

Cornel Vasile a scris:

Nu cred ca este vorba despre IBAN, ci despre plata. .... este posibil ca transferul să nu ajungă dacă este într-o altă monedă decât cea a contului Revolut în care transferi banii.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atunci se poate face plata.

Alte discuții în legătură

Este normal ca un client sa refuze plata facturii doar pentru ... bruno123456 bruno123456 Este normal ca un client sa refuze plata facturi doar pentru ca banca este de tip FinTech si nu are sediu/subsidiara in Romania (asa cum are societatea care a ... (vezi toată discuția)
Se poate pune poprire pe cardul de credit? ami20021968 ami20021968 Din documentarile facute pana acum, in ceea ce priveste poprirea pe salariu, am constatat ca abuziv( de catre banca si executorul judecatoresc) se pot bloca ... (vezi toată discuția)
Poprire card prepay, posibila sau nu? Smseby Smseby Salutare la toata lumea si vin cu o intrebare de 1000 de puncte (pentru ca in online-ul romanesc nu se prea discuta) Am o poprire facuta de un executor la ... (vezi toată discuția)