Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura omisa in decontul de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura omisa in decontul de TVA

Buna ziua
Am o factura emisa de catre furnizor pentru o chirie in luna martie. Factura a ajuns in luna iulie la noi. Cum procedez cu decontul de TVA - la ce rand o trec - fiind platitor lunar si avand rambursari in lunile precedente?

Multumesc
george-neagu, moderator
inregistrata in iulie, tva deductibil se va duce pe regularizari, Rd 34