avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura omisa in decontul de TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura omisa in decontul de TVA

Buna ziua
Am o factura emisa de catre furnizor pentru o chirie in luna martie. Factura a ajuns in luna iulie la noi. Cum procedez cu decontul de TVA - la ce rand o trec - fiind platitor lunar si avand rambursari in lunile precedente?

Multumesc
Ultima modificare: Vineri, 24 Iulie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: soficu cristina , utilizator 16:53, 24 Iulie 2020
inregistrata in iulie, tva deductibil se va duce pe regularizari, Rd 34

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Factura primita cu intarziere niko 94 niko 94 Am primit o factura din luna Noiembrie abia acuma, ce ar trebui sa fac, sa o inreg in conta. in Decembrie, dar in Decont unde sa o trec la regularizari rd.25 ... (vezi toată discuția)
Taxarea inversa la cereale - la ce rand din decontul tva ? Kolea41 Kolea41 buna ziua, am o intrebare legata de modul in care se completeaza decontul TVA -practic ,la ce rand se trece operatiunea de vanzare cereale catre alti ... (vezi toată discuția)
Cum fac cu decontul de tva si declaratia 394? ionela11 ionela11 Buna ziua, Am urmatoarea speta: am primit o factura emisa in luna aprilie 2022 de la furnizor pe care eu nu am avut o la momentul respectiv pentru decontul ... (vezi toată discuția)