Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare acte de procedură prin e-mail
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare acte de procedură prin e-mail

Buna seara,Mi-a fost admisa in fond o plangere contaventionala.A fost declarat apel ,dar nu am primit motivele de apel .din motive pe care nu le cunosc.Nu am putut sa depun intampinare in termenul prevazut de lege.Am luat cunostinta de motivele apelului consultand dosarul in arhiva.Inteleg ca mai pot depune intampinare pana la primul termen.Este o procedura speciala sau o trimit prin posta electronica sau posta obisnuita.Pot cere sa mi se comunice actele de procedura prin email ca sa nu mai am surpriza ca nu le primesc?Va multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc.Data fiind situatia(dosarul este deja la Tribunal) o trimit la registratura Tribunal,sau la Judecatorie?