avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare acte de procedură prin e-mail
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare acte de procedură prin e-mail

Buna seara,Mi-a fost admisa in fond o plangere contaventionala.A fost declarat apel ,dar nu am primit motivele de apel .din motive pe care nu le cunosc.Nu am putut sa depun intampinare in termenul prevazut de lege.Am luat cunostinta de motivele apelului consultand dosarul in arhiva.Inteleg ca mai pot depune intampinare pana la primul termen.Este o procedura speciala sau o trimit prin posta electronica sau posta obisnuita.Pot cere sa mi se comunice actele de procedura prin email ca sa nu mai am surpriza ca nu le primesc?Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: bellefille , utilizator 21:53, 24 Iulie 2020
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc.Data fiind situatia(dosarul este deja la Tribunal) o trimit la registratura Tribunal,sau la Judecatorie?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raspuns intampinare anemona34 anemona34 un raspuns la intampinare se poate depune electronic? (vezi toată discuția)
30 zile apel mirceani mirceani Am castigat un proces la judecatorie impotriva unei primarii. Judecatoria a expediat hotaratea instantei cu stampila postei 17 martie. Stampila de primire a ... (vezi toată discuția)
Trimiterea întâmpinării în apel rosu gheorghe rosu gheorghe Va rog sa-mi spuneti si mie unde se trimite intampinarea facuta in apel ? (vezi toată discuția)