Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie de întreținere student major de la părinte ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie de întreținere student major de la părinte care muncește în străinătate

Daca esti student major intre 18-26 si unul dintre parinti e plecat in strainatate cu contract de munca, si vrei sa-l dai pentru pensia alimentara.E posibil sa nu poti sa-l obligi pe parintele respectiv,printr-un avocat sa prezinte un act cu cat are venitul ca sa poata fi calculata pensia in functie de venitul respectiv,ci nu in functie de minimul pe economie
solicitati angajatorului parintelui comunicarea salariului. prin avocat, de preferat.
Se poate solicita unității angajatoare din străinătate comunicarea veniturilor pe care le obține părintele.