avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura act de mostenitor suplimentar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura act de mostenitor suplimentar

Procura act de mostenitor suplimentar

Buna seara!

Pot mandata pe cineva printr-o singura procura sa ma reprezinte la dezbaterea unui supliment al masei succesorale a ambilor parinti decedati? Sau trebuie doua procuri diferite, desi este vorba de aceeasi masa succesorala?

Va multumesc!
Ultima modificare: Joi, 30 Iulie 2020
Ellie4, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ellie4 , utilizator 18:17, 31 Iulie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
nu știu să scrie nicăieri că nu puteți.
Va multumesc!
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua,

Puteti perfecta o procura speciala, avand ca obiect dezbaterea succesorala a doua succesiuni , imputernicind o terta persoana.
Mare atentie, obiectul procurii speciala trebuie sa fie clar, cert.

Va multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiunea danielnel danielnel antrebarea mea este: am facut inputernicire uneia din surorile mele ptr dezbaterea mostenirei,vroiam sa stiu daca cu acea inputernicire ar putea sa ma ... (vezi toată discuția)
Dezbatere mostenire Lauraromy90 Lauraromy90 Buna ziua!!Mama a decedat in urma cu 3 luni..in urma ei am ramas 4 surori si tatal.vrem sa facem dezbaterea mostenirii ,dar una dintre surori nu este in ... (vezi toată discuția)
Este corect redactata urmatoarea procura de reprezentare succesorala + vanzare (autentificata si apostilata in strainatate) roxanna_v roxanna_v Buna ziua, Suntem 5 frati si ambii parinti au decedat, mama in 2002 iar tatal in 2010. Nu s-a facut pana acum niciun fel de demers cu privire la succesiune ... (vezi toată discuția)