Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura act de mostenitor suplimentar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura act de mostenitor suplimentar

Buna seara!

Pot mandata pe cineva printr-o singura procura sa ma reprezinte la dezbaterea unui supliment al masei succesorale a ambilor parinti decedati? Sau trebuie doua procuri diferite, desi este vorba de aceeasi masa succesorala?

Va multumesc!
Ellie4, utilizator
nu știu să scrie nicăieri că nu puteți.
Va multumesc!
Buna ziua,

Puteti perfecta o procura speciala, avand ca obiect dezbaterea succesorala a doua succesiuni , imputernicind o terta persoana.
Mare atentie, obiectul procurii speciala trebuie sa fie clar, cert.

Va multumesc pentru raspuns!