Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Doresc sa cumpar un teren pe care se afla ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Doresc sa cumpar un teren pe care se afla un mormant vechi( al strabunicii actualei proprietare). Stiti cumva daca voi putea obtine autorizatie de constructie avand in vedere ca exista un mormant acolo? Va multumesc!

Constructie pe un teren pe care se afla un mormant vechi
Buna ziua,
Intrebati la primaria pe raza careia se afla acest teren.
Cred ca o sa fie necesara deshumarea si reinhumarea intr-un loc special amenajat ( cimitir), daca mai exista ceva...
Ionut.ion, utilizator