avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 125 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Doresc sa cumpar un teren pe care se afla ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Doresc sa cumpar un teren pe care se afla un mormant vechi( al strabunicii actualei proprietare). Stiti cumva daca voi putea obtine autorizatie de constructie avand in vedere ca exista un mormant acolo? Va multumesc!

Constructie pe un teren pe care se afla un mormant vechi
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 11:15, 5 August 2020
Buna ziua,
Intrebati la primaria pe raza careia se afla acest teren.
Cred ca o sa fie necesara deshumarea si reinhumarea intr-un loc special amenajat ( cimitir), daca mai exista ceva...
Ultima modificare: Miercuri, 5 August 2020
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cimitir construit langa casa Mihaela02 Mihaela02 Casa bunicii mele este construita la marginea satului langa o biserica ce are un cimitir in curte. Ambele constructii sunt destul de vechi. Cimitirul se afla ... (vezi toată discuția)
Doresc să-mi reînhumez soțul în bucurești. În ce condiții pot face asta? Placinta8 Placinta8 Cum as putea sa mut sicriul cu sotul meu dintr-o comuna, in locul de veci din Bucuresti. Am fost victimele unui accident rutier. Sotul meu a murit pe loc, la ... (vezi toată discuția)
Exhumare aurora 13 aurora 13 Va rog sa imi spuneti care sunt pasii care trebuie sa ii urmez pentru a muta osemintele sotului in alta localitate, adica in locul unde voi fi si eu ... (vezi toată discuția)