avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 663 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart apelul impotriva ...

Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart apelul impotriva sentintei date in prima instanta(pentru ca deja decizia este executorie)?sau trebuie sa fac si Contestatie in Anulare si Recurs in Casatie?Practic care este ultima cale de recurs interna pentru hotararile date in prima instanta?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:02, 11 August 2020
CEDO se sesizeaza dupa ce ati epuizat toate caile interne.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cai de atac ignat_rodica ignat_rodica unde putem sa ne adresa impotriva unei hotarari judecatoresti devinitiva si irevocabila care a trecut si prin galea extraordinala(contestatie in anulare),care ... (vezi toată discuția)
Cedo mac6 mac6 Pentru a adresarea unei contestatii la CEDO pot fi folosite hotararile penale comunicate la domiciliu de instante ,doar cu semnatura grefierului si ... (vezi toată discuția)
Hotararile definitive admise de cedo. _Alin_ _Alin_ Doresc sa inteleg mai bine despre care hotarari / decizii definitive date de instantele din Romania pot fi admise de catre CEDO, pentru ca citind prin ... (vezi toată discuția)