Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart apelul impotriva ...

Am o intrebare pot sesiza cedo dupa ce am declart apelul impotriva sentintei date in prima instanta(pentru ca deja decizia este executorie)?sau trebuie sa fac si Contestatie in Anulare si Recurs in Casatie?Practic care este ultima cale de recurs interna pentru hotararile date in prima instanta?
CEDO se sesizeaza dupa ce ati epuizat toate caile interne.