avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 256 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt pensionara ,daca voi aduce adeverinta ca am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt pensionara ,daca voi aduce adeverinta ca am lucrat in gr ...

Sunt pensionara ,daca voi aduce adeverinta ca am lucrat in gr a 2 de munca 5ani si 10 luni beneficiez de o marire a pensiei
Va multumesc anticipat pentru raspuns
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 17:09, 13 August 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pensia se recalculeaza corespunzator cu toate datele noi/ adeverintele pe care le depuneti la CJP si solicitati recalcularea.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.
Se aplica o majorare cu 25% a puncatjelor pe acea perioada incepand cu luna urmatoare a depunerii adeverintei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Punctaj suplimentar pentru perioada lucrata in grupa ii de munca bobeicaalin bobeicaalin Buna ziua, Vreau si eu sa ma lamureasca cineva daca tatal meu care a iesit la pensie(de invaliditate) in anul 2005 va primii vreo marire anul acesta pentru ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensie dupa constatarea unei erori uradustefan uradustefan Buna ziua Am o intrebare legata de procedura recalcularii pensiei in cazul in care am sesizat unele erori Am constatat recent urmatoarele situatii: 1. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. in cazul in care s-a omis includerea in dosarul de ... ulrema ulrema Buna ziua. In cazul in care s-a omis includerea in dosarul de pensionare a adeverintei ce dovedeste lucrul in ture de noapte efectuate inainte de anul 2000, ... (vezi toată discuția)