avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot lua legătura cu un asistent legal pentru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot lua legătura cu un asistent legal pentru persoanelor ...

Cum pot lua legătura cu un asistent legal pentru persoanelor cu handicap
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 22:06, 19 August 2020
Fiți mai explicit, care este situația ? De ce aveți nevoie să luați legătura cu asistentul ?
Sunt o persoana cu handicap iar o rudă vrea să profite cu o locuință cumpărată pentru mine de mama mea pe numele ei și vrea să mă treacă copropietar dar am probleme cu aceasta rudă ,sunando pe mama având amenințări și încercare de șantaj ,actele de casa aflându-se la ea și chieile de la locuința

Adrian ALBU a scris:

Fiți mai explicit, care este situația ? De ce aveți nevoie să luați legătura cu asistentul ?

Ultima modificare: Miercuri, 19 August 2020
Sileni, utilizator
Sunați la Autoritatea Tutelară și sesizați situația.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenintari din partea fostului concubin luminita1982 luminita1982 buna ziua sunt in proces pt exercitarea autoritatii exclusiva cu tatal minorei de 7 ani dintro relatie de concubinaj acesta este de 6 ani inchis pt viol cu o ... (vezi toată discuția)
Conditii custodie minor chiricioglularisa chiricioglularisa Buna seara; as dori sa stiu unele lucruri in legatura cu o situatie in care se afla cineva din familia mea : un minor care a fost incredintat mamei in urma ... (vezi toată discuția)
ajutor!imputernicire - autoritatea tutelara Vilcu Gina Vilcu Gina Buna ziua.Mama mea este diagnosticata cu dementa Alzheimer,in faza medie.Am reusit sa obtin indemnizatie de persoana cu handicap cu insotitor.Este a doua oara ... (vezi toată discuția)