Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Finantare campanie electorala. Buna ziua, O societate ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Finantare campanie electorala. Buna ziua, O societate comerciala poate sa finante cu bani campania ...

Buna ziua,
O societate comerciala poate sa finante cu bani campania electorala a unui partid politic si/sau candidat? Suma este deductibila? Multumesc.
Va rog sa cautati pe net sa cititi informatiile in "Ghidul finanțării campaniei electorale la alegerile pentru autoritățile administrației publice locale din data de 27 septembrie 2020" din Monitorul Oficial, Partea I nr. 712 din 07 august 2020.