Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... b ziua....am o fata de 20 ani si pt comportamentul ei ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

b ziua....am o fata de 20 ani si pt comportamentul ei fata de ...

b ziua....am o fata de 20 ani si pt comportamentul ei fata de mine ma gandesc s retrag numele meu ca tata din buletin ei ,,nu mai vreau s fiu tatal ei in acte,s poate asa ceva?
ea vrea s faca ce vrea fara s tine cont de mine ca tatal ei si de familia ei..si find are 20 de ani si nu pot s o oblig s renunta ...
Nu puteți, dar ea poate să-și schimbe numele pe cale administrativă.
...daca vrea.

veteranilor a scris:

b ziua....am o fata de 20 ani si pt comportamentul ei fata de mine ma gandesc s retrag numele meu ca tata din buletin ei ,,nu mai vreau s fiu tatal ei in acte,s poate asa ceva?
ea vrea s faca ce vrea fara s tine cont de mine ca tatal ei si de familia ei..si find are 20 de ani si nu pot s o oblig s renunta ...

Nu exista asa ceva. Nici nu o puteti dezmosteni asa cum vreti. Puteti in schimb sa adoptati alt copil si sa i ingreunati succesiunea la avere ,in sens ca va imparti averea cu fratele adoptiv