Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua, sunt pensionat gradul 3 cu drept de munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua, sunt pensionat gradul 3 cu drept de munca 1/2 norma, ...

buna ziua,
sunt pensionat gradul 3 cu drept de munca 1/2 norma,
in momentul de fata pe decizia de pensionare am vechime de 32 ani , 9 luni , 11 zile. ( inclusiv stagiul militar)
8 ani si 7 luni sunt la gr,2 si sunt calculati in prezenta decizie
ulterior pensionarii am lucrat 3 ani cu 1/2 norma( nu sunt prinsi in decizie)
la ce varsta pot iesi la pensie ,cu drepturi depline?
oji62, utilizator